Kurumsal
Hizmetlerimiz
Lokasyonlar
Referanslar
Remote working

Draft / Ullage Survey

Ullage Survey Yöntemi ile Miktar Tespiti

İthalat veya ihracatta, deniz taşıtları ile taşınan sıvı yüklere uygulanan, gemi üzerinde yapılan birkaç statik hesaplamalar yardımı ile geminin taşıdığı yükün ağırlığını bulmak amacı ile kullanılan bir yöntemdir.

Draft Survey Muayene Yöntemiyle Miktar Tespiti

Draft survey, ithalat veya ihracatta, deniz taşıtları ile taşınan özellikle ticari malların yüklenmesinde ve/veya boşaltılmasında, suyun kaldırma kuvveti prensibinden yola çıkılarak, bir takım statik hesaplamalar yardımı ile söz konusu deniz taşıtının ağırlığını bulmak amacı ile kullanılan, birçok ülkenin gümrüğü tarafından kabul gören bir tartım metodudur.

Uzman ve yetkin nitelikteki personeller ile tarafsızlığına güvenilen atanmış surveyörlerimiz yükün ağırlığını hesaplarken uluslararası direktiflere uygun olarak çalışmaktadır.

TSE Global olarak, Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK’ tan akredite A Tipi muayene kuruluşu olarak ilgili muayene hizmetleri gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca, Deniz Ticareti Gözetimi İşletme Belgesi ve Uluslararası Gözetim şirketi belge ve kapsamlarımıza da bu linkten ulaşabilirsiniz.

Gemilerde yükleme/tahliye öncesi, sonrası veya sırasında aşağıdaki hizmetler verilmektedir;

  • Draft Survey yöntemi ile miktar tespiti
  • Ullage Survey yöntemi ile miktar tespiti
  • Yükleme esnasında yükleme işlemine tam gözetim hizmeti
  • Tahliye esnasında tahliye işlemine tam gözetim hizmeti
  • Yükleme veya tahliye gözetimi sırasında yükten numune alma hizmeti
  • Yükleme veya tahliye gözetimi sırasında görsel hasar tespiti hizmeti
  • Tally Survey hizmeti

Daha fazla bilgi için bize info@tseglobal.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.


Ana Sayfa
İletişime Geçin
Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Servisi A.Ş.
© 2024, Turkey. Tüm Hakları Saklıdır

Sitelerimizi, hizmetlerimizi veya araçlarımızı ziyaret ettiğinizde veya bunlarla etkileşimde bulunduğunuzda, biz veya yetkili hizmet sağlayıcılarımız size daha iyi, daha hızlı ve daha güvenli bir deneyim sunmaya yardımcı olmak ve pazarlama amacıyla bilgi depolamak için çerezleri kullanabiliriz